Aqualux Floodlight 50W 24V 3000K 35deg Silver IP67 LED 4000lm 80CRI Aluminum 250mm 50mm 107mm
Description
Key Specifications
| SKU |
AQL980-A4-B0503035Q
|
|---|---|
| Brand |
Aqualux
|
| Product Type |
Floodlights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 980-A4-B0503035Q |
| Wattage | 50 Watt |
| Width | 50 mm |
| Beam Angle | 35 deg |
| Colour | Silver |
| Colour Temperature | 3000K |
| CRI | 80 |
| Height | 107 mm |
| Input Voltage | 24 Volt DC |
| IP Rating | IP67 |
| Light Source | LED |
| Lumens | 4000 lm |
| Material | Aluminium |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!