Aqualux Phoenix LED Uplight Round 12-24VAC/24VDC 7W 3000K 40deg Natural Brass IP68
Description
Key Specifications
| SKU |
AQL530-B6-X0073040Q
|
|---|---|
| Brand |
Aqualux
|
| Product Type |
Up/Down Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 530-B6-X0073040Q |
| Beam Angle | 40 deg |
| Colour | Natural Brass |
| Colour Temperature | 3000K |
| CRI | 90 |
| Diameter | 80 mm |
| Height | 108 mm |
| Input Voltage | 12-24 Volt AC/24 Volt DC |
| IP Rating | IP68 |
| Lumens | 550 lm |
| Material | Solid Cast Brass |
| Wattage | 7 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!