Aqualux Hydra Spike Pathlight Single Head MR16 Black IP65 670mmincludes AGL-250-30X38 4W LED Globe
Description
Key Specifications
| SKU |
AQL452-B2-M
|
|---|---|
| Brand |
Aqualux
|
| Range Name |
Turbo
|
| Product Type |
Garden Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 452-B2-M |
| Base Type | MR16 |
| Colour Designation | White |
| Colour | Black |
| Cable Length | 1 mtr |
| Colour Temperature | 3000K |
| Diameter | 57 mm |
| Cut-Out Diameter | 57 mm |
| Dimmable | Lamp Dependant |
| IP Rating | IP65 |
| Lamp Shape | Round |
| Light Source | LED |
| Material | Cast Brass |
| Mounting Method | Surface |
| Spike Length | 670 mm |
| Wattage | 4 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!