AussieDuct NBN Sweep Bend 45deg 320mm Radius 50mm ID 60.5mm OD 410mm Length PVC White
Description
Key Specifications
| SKU |
APPNBNHSB50WH
|
|---|---|
| Brand |
AussieDuct
|
| Product Type |
Bends
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 20 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | NBNHSB50WH |
| Angle | 45 deg |
| Conduit Size | 50 mm |
| Material | PVC |
| Finish | White |
| Inside Diameter | 50 mm |
| Outside Diameter | 60.5 mm |
| Radius | 320 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!