ANL Lighting Switchable Bunker Light LED 15W 240V Oval 1250lm Polycarbonate Black Surface 230mm IP54
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9340994020419
|
|---|---|
| SKU |
ANGVBLWL-212-4-CCT
|
| Brand |
ANL Lighting
|
| Product Type |
Luminaires Bunker
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | VBLWL-212-4-CCT |
| Average Lamp Life | 25000 hrs |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour | Black |
| CRI | 80 |
| Diameter | 230 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 240 Volt |
| IP Rating | IP54 |
| Lamp Shape | Oval |
| Light Source | LED |
| Lumens | 1250 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Type | Surface |
| Wattage | 15 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!