ANL Lighting Linear LED Tube T8 Non-Dimmable 18W 80-265V Cool White 4000K 2700 Lumens 50000 hrs Frosted
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9340994409924
|
|---|---|
| SKU |
ANGVBLFT-345-F-40
|
| Brand |
ANL Lighting
|
| Product Type |
LED Lamps T40
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | VBLFT-345-F-40 |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour Designation | Cool White |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | 80 |
| Diameter | 26 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Input Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP20 |
| Lamp Finish | Frosted |
| Lamp Shape | T8 |
| Lumens | 2700 lm |
| Please Note | Shatterproof |
| Temperature | -20 to 45 deg C |
| Voltage | 80-265 Volt |
| Wattage | 18 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!