ANL Lighting Downlight Round Adjustable 90mm Cutout LED 9W 3K Dimmable 36deg Black
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9340994409993
|
|---|---|
| SKU |
ANGVBLDL-383-4-30
|
| Brand |
ANL Lighting
|
| Product Type |
Downlights Round
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | VBLDL-383-4-30 |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Beam Angle | 36 deg |
| Colour | Black |
| Colour Designation | Warm White |
| Colour Temperature | 3000K |
| Cut-Out Diameter | 90 mm |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Dimmable |
| Height | 67 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 220-265 Volt |
| IP Rating | IP20 |
| Lamp Shape | Round |
| Lumens | 900 lm |
| Light Source | LED |
| Mounting Method | Recessed |
| Please Note | Indoor |
| Temperature | -20 to 45 deg C |
| Width | 100 mm |
| Wattage | 9 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!