ANL Lighting Solar Bollard Light 1.8 Watt 3000/5000 K Switchable 240 lumens 50000 hrs IP65 Black
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9340994023823
|
|---|---|
| SKU |
ANGVBLBOS-015-4-CCT
|
| Brand |
ANL Lighting
|
| Product Type |
Solar Bollard Light
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | VBLBOS-015-4-CCT |
| Battery Type | LFP |
| CRI | 80 |
| Colour Temperature | 3000/5000K Switchable |
| IP Rating | IP65 |
| Install Height | 100 cm |
| Lamp Type | LED |
| Lumens | 240 lm |
| Please Note | 18 cm Dia |
| Temperature | -15 to 65 deg C |
| Wattage | 1.8 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!