AllVent Eave Grille 100mm 304 Stainless Steel Under-Eave Venting
Description
Key Specifications
| SKU |
ALVEG100
|
|---|---|
| Brand |
AllVent
|
| Product Type |
Grilles
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ALV211 |
| Diameter | 145 mm |
| Dimensions | 100 mm Duct |
| For Use With | Under-Eave Venting |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Height | 50 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!