AllVent Portable Floor Fan 400mm 240 V Floor 4920 cu-m/hr 1350 rpm
Description
Key Specifications
| SKU |
ALVALVFD-40
|
|---|---|
| Brand |
AllVent
|
| Product Type |
Portable Fans
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ALV803 |
| Air Flow Rate | 4920 cu-m/hr |
| Frequency | 50 Hz |
| Mounting Method | Floor |
| Power Rating | 110 Watt |
| Speed | 1350 rpm |
| Voltage | 240 Volt |
| Width | 400 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!