IPD Cable Gland General Purpose Nylon M20 10-14mm IP68
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9322017013462
|
|---|---|
| SKU |
ALSAG20BK
|
| Brand |
IPD
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 36 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | AG20BK |
| Body Material | Nylon |
| Finish | Black |
| IP Rating | IP68 |
| Max. Sheath OD | 14 mm |
| Min. Sheath OD | 10 mm |
| Thread Length | 15 mm |
| Thread Size | M20 |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!