Alco Cable Tie L150mm W3.5mm PA66 White 1000/Pack
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9328587017756
|
|---|---|
| SKU |
ALCTIE140W/1000
|
| Brand |
Alco
|
| Product Type |
Cable Ties & Straps
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121700 |
| UOM | PK |
| Vendor Product | ALCTIE140W/1000 |
| Colour | White |
| Loop Tensile Strength | 18 kg |
| Tie Length | 150 mm |
| Temperature | 0 to 85 deg C |
| Pack Size | 1000 Pack |
| Tie Width | 3.5 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!