Mitsubishi Electric 2.5 kW Cooling 3.2 kW Heating 2.6A Cooling 3.3A Heating R32
Description
Key Specifications
| SKU |
ACDMSZAP25KIT
|
|---|---|
| Brand |
Mitsubishi Electric
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MSZAP25KIT |
| Colour | Natural White |
| Cooling Capacity | 2.5 kW |
| Heating Capacity | 3.2 kW |
| Indoor Dimensions | 299 mm Height x 798 mm Width x 219 mm Depth |
| Please Note | AP Series |
| Rated Current (Cooling) | 2.6 Amp |
| Refrigerant Type | R32 |
| Rated Current (Heating) | 3.3 Amp |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!