ABB Extended Rotary Handle 6X290mm For OT160EV-250E/OT200U Switches
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
6417019391328
|
|---|---|
| SKU |
ABBOXP6X290
|
| Brand |
ABB
|
| Range Name |
SwitchLine
|
| Product Type |
Handles & Accessories
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | OXP6X290 |
| Depth | 290 mm |
| Diameter | 6 mm |
| For Use With | OT160EV-250E/OT200U Switches |
| Height | 6 mm |
| Please Note | Suit Isolator Handle |
| Width | 6 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!