Mistral Oscillating Radiant Heater 400/800/1200W 220-240V Carbon Fibre Black/Grey
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
4894052025168
|
|---|---|
| SKU |
GSMMRH120E
|
| Brand |
Mistral
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MRH120E |
| Colour | Black/Grey |
| Current | 5.2 Amp |
| Depth | 290 mm |
| Heating Element | Halogen |
| Height | 550 mm |
| Installation | Plug and Lead |
| Material | Carbon Fibre |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Width | 390 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!