ILD HARRIER MK 2 LED Highbay Switchable 100-200W 5000K 15000-30000lm ?80CRI 90deg Black IP66 Non-Dimmable Driver
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
0796548148136
|
|---|---|
| SKU |
ILDXHB100/200W
|
| Brand |
ILD
|
| Product Type |
Luminaires High Bay
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | XHB100/200W |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Colour | Black |
| Beam Angle | 90 deg |
| Colour Temperature | 5000K |
| CRI | >=80 |
| Diffuser Type | Polycarbonate |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Height | 171 mm |
| Lumens | 15000/19200/22500/30000 lm |
| IP Rating | IP66 |
| Light Source | LED |
| Material | Aluminium Alloy |
| Mounting Method | Suspended |
| Wattage | 100/120/150/200 Watt |
| Width | 311.4 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!