Eglo LED Downlight LED 9W Recessed 3/4/5K White
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9008606176069
|
|---|---|
| SKU |
EGL202619N
|
| Brand |
Eglo
|
| Product Type |
LED Downlights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 202619N |
| Colour Designation | Tri-Colour |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 3000/4000/5000K |
| Dimmable | Dimmable |
| Height | 67 mm |
| Light Source | LED |
| Lumens | 800 lm |
| Material | Plastic/Aluminium |
| Mounting Method | Recessed |
| Wattage | 9 Watt |
| Width | 108 mm |
| Please Note | Indoor |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!