Milwaukee Power Pack 5 Ah 18 Volt
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
4892210241948
|
|---|---|
| SKU |
MIWM18FPP2AA3502C
|
| Brand |
Milwaukee
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 27112700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | M18FPP2AA3502C |
| Battery Type | Lithium Batteries |
| Battery Capacity | 5 Ah |
| Battery Voltage | 18 Volt |
| Dimensions | 175 mm Length |
| Impacts per Minute | 0-1400/3600/4400/4400 ipm |
| Please Note | 2 Piece 2AA3 |
| Speed | 0-500 rpm Speed 1/0-2100 rpm Speed 2 No Load Speed |
| Torque Rating | 226 Nm |
| Product Type | simple |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!