Robus Vegas COB LED Strip Kit 41.1W 4000K 3900lm IP20 5m
Description
Key Specifications
| SKU |
LEDR5MCOBSIK-40
|
|---|---|
| Brand |
Robus
|
| Range Name |
Vegas COB
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | R5MCOBSIK-40 |
| IP Rating | IP20 |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour Temperature | 4000K |
| Power Factor | 0.55 |
| Height | 2 mm |
| Width | 10 mm |
| Average Lamp Life | 30000 hrs |
| CRI | 80 |
| Lumens | 3900 lm |
| LED Colour | Cool White |
| Number of LEDs | 320/mtr |
| Wattage | 41.1 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!