CLA Lighting Halogen Globe 14/20W 12V G4 2 Pin Warm White 2.8K 160lm Dimmable 2000hr 360x30mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9326191006777
|
|---|---|
| SKU |
CLLCLAESH12V14W
|
| Brand |
CLA
|
| Product Type |
Halogen Capsule Lamps
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CLAESH12V14W |
| Average Lamp Life | 2000 hrs |
| Colour Designation | Warm White |
| Colour Temperature | 2800K |
| Base Type | G4 Bi Pin |
| Dimmable | Dimmable |
| Lumens | 160 lm |
| Voltage | 12 Volt |
| Width | 9.5 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!